İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödül Programı

Daha iyi bir gelecek için harekete geçen, "hayata değer" diyen sosyal girişimcileri destekliyoruz.

İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödül Programı, Kale Grubu’nun kurucusu İbrahim Bodur’un anısını ve değerlerini yaşatmak amacıyla 2017 yılında hayata geçirildi. Yalnızca üretimi ve büyümeyi değil; ürettiği değerleri toplumla paylaşarak gelişmeyi hedefleyen Kale Grubu’nun hayata geçirdiği ödül programı, yaşadığı topluma ve çevreye karşı kendini sorumlu hisseden ve bu uğurda daha iyi bir dünya için harekete geçme cesaretini gösteren sosyal girişimcilere destek olmayı, onların yarattığı pozitif etkiyi çoğaltmayı ilke ediniyor.

Günümüzde karşı karşıya kaldığımız toplumsal sorunların büyüklüğü göz önüne alındığında, kapsayıcı ve sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak için yeni iş modellerine, sosyal faydaya odaklanan ve sorunlara alternatif çözümler sunabilen girişimlere her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuluyor. İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödül Programı ile Kale Grubu, daha iyi bir gelecek için harekete geçen, “Hayata Değer” diyen sosyal girişimcilere destek oluyor.

İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödül Programı, sadece yaratıcı bir fikre değil, sürdürülebilir ve başarılı bir pilot uygulamaya da sahip sosyal girişimcileri dört farklı kategoride değerlendirmeye alıyor. Başvurular; mevcut sosyal etki, etki potansiyeli, finansal sürdürülebilirlik, yeterlilik ve güvenilirlik kriterleri esas alınarak değerlendiriliyor.
Dr (h.c.) İbrahim Bodur

İnsanlığa değer katmak istiyorsanız, işe önce kendinizden ve çevrenizden başlayın.