Basın Odası

Kale Grubu tarafından yayımlanan tüm basın bültenlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kale Tasarım ve Sanat Merkezi’nde Sokak Kedileri için Kedi Evi Çalıştayı

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle kurulan Kale Tasarım ve Sanat Merkezi ev sahipliğinde, Empati Derneği ve Beyoğlu Belediyesi iş birliği ile “Sosyal Fayda için Tasarım: Kedi Evi” başlıklı, iki gün sürecek bir tasarım maratonu düzenleniyor. Birinci olan projenin kedi evi tasarımı, Kale Grubu tarafından üretilerek ücretsiz olarak dağıtılacak.

Aklım Fikrim Çanakkale’ye “Sign of the City”den “En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi” Ödülü

Kale Grubu ve Türkiye Bilişim Vakfı iş birliğinde ve Novusens Akıllı Şehirler Enstitüsü’nün yürütücülüğünde, Çanakkale’nin akıllı kent olarak büyümesi amacıyla üç yıl önce başlatılan “Aklım Fikrim Çanakkale” projesi, şehirlere yaşam değeri katan, geliştiren, değiştiren projelerin ödüllendirildiği "Sign of the City Awards”da “En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi” ödülünün sahibi oldu. Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay da “Yılın Fark Yaratanı” ödülünü aldı.

İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü Geleceği Şekillendiren Değişim Öncülerinin Oldu

Kale Grubu’nun kurucusu İbrahim Bodur adına bu yıl ikincisi düzenlenen İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü sahiplerini buldu. Erken Aşama kategorisinin kazananı “Anlatan Eller”, İleri Aşama kategorisinin kazananı “E-Bursum”, İş Birliği kategorisinin kazananı ise “Türkiye’nin Kadın Balıkçıları” projeleri oldu.

Mavruz Tarım’a Sürdürülebilir İş Ödülü

Çanakkale’nin Çan ilçesinde temelleri iki yıl önce atılan, Türkiye’nin fabrika bacalarından çıkan su buharı ile ısıtılan ilk sera yatırımı Mavruz Tarım, “Sürdürülebilir İş Ödülleri” “Atık Yönetimi” kategorisinde ödül aldı.

Çanakkale’nin Akıllı Şehir Olma Yolunda Dev Buluşma

Kale Grubu ve Türkiye Bilişim Vakfı iş birliğinde ve Novusens Akıllı Şehirler Enstitüsü’nün yürütücülüğünde, Çanakkale’nin akıllı kent olarak büyümesi amacıyla iki yıl önce başlatılan “Aklım Fikrim Çanakkale” projesinin bir ayağı olarak uluslararası bir konferans düzenlendi. Projenin tüm paydaşlarının ve katılımcıların aktif rol aldığı konferansta, kentin akıllı şehre dönüşümü için yapılması gerekenler ele alındı.