Hakkımızda

Sanayici mirası ve girişimciliği ile alanında önder, insana ve çevreye saygılı, topluma sürdürülebilir değer katan itibarlı şirketler grubuyuz.

Dr. (h.c.) İbrahim Bodur tarafından 1957 yılında kurulan Çanakkale Seramik Fabrikaları A.Ş. ile temelleri atılan Kale Grubu, seramik üretimi ile başladığı sanayi yolculuğunda zamanla yapı kimyasalları, lojistik, savunma ve havacılık sanayiine uzanan bir gelişim yaşadı. Günümüzde, her biri sektöründe lider 20 şirketi ve 5 bini aşkın çalışanıyla Kale Grubu’nun Çanakkale başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde bulunuyor.

Yapı ürünleri grubunda Avrupa’nın dördüncü; dünyanın en büyük 15’inci büyük üreticisi olan Kale Grubu, yapı kimyasallarında ise Avrupa’nın beş büyük üreticisi arasında yer alıyor. Ulusal ve uluslararası alanda önemli bir pazar payına sahip olan yapı grubu ürünleri 100 ülkede, 400’ü aşkın noktada tüketicilerle buluşuyor.

1987 yılında savunma ve havacılık sektörüne adım atan Kale Grubu, bu alanda 5 şirket ile faaliyet gösteriyor. Dünyanın en büyük savunma ve havacılık şirketlerinin birinci sıra tedarikçisi olan Kale Grubu, aynı zamanda ülkemizde pek çok projenin ana paydaşlarından biri.

Kale Grubu, sanayici mirası ve girişimciliği ile alanında önder, insana ve çevreye saygılı, topluma sürdürülebilir değer katan itibarlı şirketler grubu olma önceliğiyle ekonomik ve toplumsal faaliyetlerine devam ediyor.

Kale Grubu’nun topluma yaptığı katkıları kalıcı hale getirmek amacıyla 1991 yılında kurulan Dr. (h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı eğitim ve istihdam alanında faaliyetlerine devam ediyor. Aynı zamanda, tasarım, teknoloji ve insan odaklı vizyonu ile başta seramik olmak üzere sanatı ve sanatçıları desteklemeyi misyon edinen Kale Grubu, bu çerçevede, özgün işler yapan yaratıcı ve ilham verici projelerin içerisinde yer alarak buna hevesli kişileri ve toplulukları destekliyor.


DEĞERLERİMİZ

Güven Yaratırız

Adil Davranırız

Samimi Yaklaşırız

Tutku ile Çalışırız

Sorumluluk Alırız

Merak Ederiz