Başkanın Mesajı

Kurucumuz merhum İbrahim Bodur, bundan tam 66 yıl önce, o günün şartlarında ot bile bitmeyen Çan’da bir sanayi hamlesinin ilk kıvılcımını yaktı. 


İlk günden itibaren Anadolu’nun sanayileşerek kalkınması için ülkenin dört bir yanında bu kıvılcımın yayılmasına öncülük ettik. Türkiye’de sanayinin, ihracatın, istihdamın en önemli kilometre taşlarında anlamlı izler bıraktık, bırakmaya da devam ediyoruz. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 yıllık yolculuğunun 66 yılına yol arkadaşlığı yapmaktan onur duyuyoruz.


Sanayici olarak, kurduğumuz fabrikalar, geliştirdiğimiz teknoloji ve bugüne kadar on binlerce kişiye yarattığımız istihdam imkanıyla ülkemizin, insanımızın kaderini değiştirmeye odaklanıyoruz. İhracatçı olarak, Türk bayrağını en uzak diyarlarda bile dalgalandırırken ülke ekonomisine önemli katkı sunuyoruz. 


Sosyal yatırımcı olarak, eğitimde, kültürde, sanatta, kısacası dokunduğumuz her yerde, her zaman Cumhuriyet’in kurucu değerleri doğrultusunda ilerliyoruz. Sosyal girişimcilerle el ele vererek eşitsizliklere karşı duruyor, kadınlarla birlikte yerel kalkınma planları kuruyor, sanata ve tasarımcıya alan yaratıyoruz. 


Dünyanın, ülkemizin her karış toprağına, her damla suyuna ve her bir insanına sahip çıkıyor ve ‘İyi Bak Dünyana’ diyoruz. İnancımız şu: Dünyamıza iyi bakarak, hep birlikte ekosistemleri büyütebilir ve daha mutlu bir yaşam sürebiliriz. Bu anlayışla tüm faaliyetlerimizde çevresel etkimizi azaltırken pozitif katkımızı artırmak için çalışıyoruz. 


Tüm öncelik ve hedeflerimize ulaşmak için insan kaynağını en önemli odak alanı olarak ele alıyor, dünyadaki trendlere yönelik gelişimi sağlamaya ve yeni yetkinlikler kazandırmaya önem veriyoruz.


Deprem Bölgesinde Gönüllere Dokunuyoruz 


Geçtiğimiz şubat ayında Türkiye, yarası çok uzun yıllar boyunca kapanmayacak bir felaket yaşadı. Elbette bu yaranın kendi kendine kapanmasını bekleyemezdik. Tüm paydaş ekosistemimizle harekete geçerek bölgede yerimizi aldık. En acil ihtiyaçlardan başlayarak etki odaklı çalışmalar yaptık. Bu çalışmaları daha öteye taşımak ve birlikte yol aldığımız sosyal girişimcilerle daha fazla insanın hayatına dokunmak için, İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Topluluk Destek Programı adıyla 2 milyon TL’lik bir hibe programı başlattık. Bu destekle bölgenin ve depremden etkilenen insanların yeniden ayağa kalkması için yenilikçi ve etkili çözümler geliştirilmesini amaçlıyoruz.


Kale Grubu olarak, bu yıl 27 Temmuz’da bizim için çok özel bir yıldönümünü daha idrak ederken, kurucu ilkelerimizden taviz vermeden, sanayicilik vasfını yitirmeden büyümeyi sürdüreceğiz. 66 yıldır olduğu gibi bundan sonra da Cumhuriyet ruhunu en derinden hissedecek, onun gücünden güç alarak ‘Aklımızda Memleket, Kalbimizde Gelecek’ demeye devam edeceğiz.


Zeynep Bodur Okyay

Kale Grubu Başkanı ve CEO