İbrahim Bodur Vefatının Üçüncü Yılında Özlemle Anıldı

2016 yılında aramızdan ayrılan Kale Grubu’nun Kurucusu merhum Dr. (h.c) İbrahim Bodur’un aziz hatırasını yad etmek ve onu vefatının üçüncü yılında anmak için tören düzenlendi. 

Ailesi, Kale Grubu çalışanları, iş ortakları, dostları ve çok sayıda davetlinin katılım gösterdiği anma gecesi, İbrahim Bodur’un hayatından kesitler sunan "Her Anına Değer" isimli sergi ile başladı. Davetliler iftar yemeğine geçmeden, İbrahim Bodur'un dokunduğu her ana kattığı değerden yola çıkarak, ailesinden iş hayatına memleketi için yaptıklarından müzik tutkusuna varan geniş bir yelpazede "değer verdiği, değerini bildiği, değer kattığı" anlara şahitlik ettiler. Sergide İbrahim Bodur’un elinden çıkan şiirlerinden, güfteleri ve çektiği mini filmlere; çalışma masasında yer alan telefonundan hesap makinasına, kamerasından kolonyasına, gözlüğünden sıklıkla kullandığı siyah şapkasına, defterlerinden pikap ve plaklarını içeren pek çok özel eşyasına; seramikçilik ve çinicilik konusundaki ustalık belgesinden ödül ve nişanlarına kadar hayatına ait pek çok anıya yer verildi.

Anma programı İbrahim Bodur için okunan duaların ardından iftar yemeği ile devam etti. Gecede bir konuşma yapan Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, İbrahim Bodur’suz geçen her gün ona olan özlemlerinin daha da arttığını ifade ederek sözlerine başladı. Ülkemizin parlak bir geleceğe ulaşması için temel çıpanın değerlerimiz olduğunu söyleyen Okyay, “İbrahim Bodur’un da aralarında bulunduğu altın kuşak sanayicilerin baş tacı ettiği memleket sevdası, insan sevgisi, üretim aşkı gibi değerleri, yarınlarımızın kutup yıldızı yapmak zorundayız. Ancak bunu sağlayabilirsek yarınlara anılmaya değer hikâyeler bırakabiliriz.” dedi.