İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü

Daha iyi bir gelecek için harekete geçen, "hayata değer" diyen sosyal girişimcileri destekliyoruz.

İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü, Kale Grubu’nun Kurucusu İbrahim Bodur’un anısını ve değerlerini yaşatmak amacıyla 2017 yılında hayata geçirildi. Yalnızca üretimi ve büyümeyi değil; ürettiği değerleri toplumla paylaşarak gelişmeyi hedefleyen Kale Grubu’nun dünyanın ilk ve en geniş sosyal girişimcilik platformu Ashoka Türkiye ortaklığında hayata geçirdiği ödül programı, yaşadığı dünyaya ve çevreye karşı kendini sorumlu hisseden ve bu uğurda hayatları iyileştirmek için harekete geçme cesaretini gösteren sosyal girişimcilere destek olmayı, onların yarattığı pozitif etkiyi çoğaltmayı ilke ediniyor.

Günümüzde karşı karşıya kaldığımız toplumsal sorunların büyüklüğü göz önüne alındığında, kapsayıcı ve sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak için yeni iş modellerine, sosyal faydaya odaklanan ve sorunlara alternatif çözümler sunabilen girişimlere her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuluyor. İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü ile Kale Grubu ve Ashoka Türkiye, daha iyi bir gelecek için harekete geçen, “hayata değer” diyen sosyal girişimcilere destek oluyor. Ödül programı ile Kale Grubu, geleceğimize sahip çıkmayı hedefliyor.

İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü, sadece yaratıcı bir fikre değil, sürdürülebilir ve başarılı bir pilot uygulamaya da sahip sosyal girişimcileri üç farklı kategoride değerlendirmeye alıyor. Başvurular; mevcut sosyal etki, etki potansiyeli, finansal sürdürülebilirlik, yeterlilik ve güvenilirlik kriterleri esas alınarak değerlendiriliyor. Kazanan adaylar, Kale Grubu’nun finansal desteğini almaya hak kazanıyor.
Dr (h.c.) İbrahim Bodur

İnsanlığa değer katmak istiyorsanız, işe önce kendinizden ve çevrenizden başlayın.