Kale Savunma ve Havacılık şirketlerinden IDEF’te tasarım ve teknoloji gösterisi

Savunma sanayiinde 32 yılı deviren Kale Grubu, savunma ve havacılık şirketlerinin tamamen özgün tasarımı ve üretimi olan ürünleriyle IDEF 2019 14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’ndaki yerini aldı. 

Bir yandan global müşteriler ile çalışıp küresel projelerin paydaşı olan, diğer yandan yerli ve milli projelerin yükleniciliğini yapan ve aynı zamanda edindiği kabiliyetleri yerli sanayinin hizmetine sunmak için kuluçka merkezi rolüyle bu alanda stratejik bir rol üstlenen Grup, fuarda yer verdiği ürünleriyle tasarım ve teknoloji gösterisi sundu.

Cumhurbaşkanlığı’nın himayelerinde, İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde 30 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen fuarda, Turbojet Motoru, Krueger Flap, Kanatlı Güdüm Kiti, Milli Piyade Tüfeği ve hafif silahlar gibi Kale Savunma ve Havacılık şirketlerinin özgün ürünleri sergilendi.

Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Okyay fuarda yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bizim savunma ve havacılıktaki vizyonumuzu, Kurucumuz ve Onursal Başkanımız rahmetli İbrahim Bodur’un, ‘Kolayı herkes yapar, siz zora talip olun’ anlayışı belirledi. Bugün 32 yılı devirdiğimiz sektörde geriye baktığımız zaman önemli küresel projelerin paydaşı, kritik yerli ve milli projelerin üstlenicisi ve yerli sanayii için kuluçka merkezi haline dönüşmek gibi stratejik bir misyona sahip olduğumuzu görüyoruz. Elde ettiğimiz yetkinlikle, savunma ve havacılıkta Türkiye’nin yazdığı büyük başarı hikâyesinin önemli bir parçası olmak bizim için gurur verici.”